PROJEKTY ŠKOLY

NÁRODNÝ PROJEKT ŠKOLA OTVORENÁ VŠETKÝM - ŠOV

Národný projekt Škola otvorená všetkým (ŠOV)

O projekte

Národný projekt Škola otvorená všetkým (ŠOV) sa realizuje vďaka podpore Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Národný projekt implementuje Metodicko-pedagogické centrum (MPC), organizácia priamo riadená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Ciele projektu

Cieľom projektu je podporou inkluzívneho vzdelávania a skvalitnením profesijných kompetencií pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.

Trvanie projektu

V našej základnej škole  -  03/2017 – 09/2019

Celodenný výchovný systém a záujmové útvary

Jedným z nástrojov inklúzie v prostredí základných škôl je celodenný výchovný systém (CVS), v ktorom sa realizuje systematické, komplexné pôsobenie na žiaka, a zároveň príprava na vyučovanie, prípadne doučovanie, pričom sa v čo najväčšej možnej miere eliminujú negatívne vplyvy rodinného a širšieho sociálneho prostredia na žiaka. V CVS sa využívajú zaujímavé, aktivizujúce pedagogické metódy, ktoré majú za úlohu motivovať žiaka k zmysluplnej činnosti a rozvíjať jeho záujmovú orientáciu. Intenzívna výchovná práca so žiakmi po ukončení vyučovania pokračuje v rámci záujmových útvaroch a v ŠKD.

Zameranie činnosti záujmových útvarov môže byť napr. v oblasti rozvoja zručností a kreativity, športu, či činností podporujúce záujem o vyučovacie predmety alebo rozvoj samoobslužných činností.

Súčasťou popoludňajších činností je aj príprava na vyučovanie, preto záujmové útvary tiež vytárajú priestor na individuálny prístup pri napĺňaní vzdelávacích potrieb žiakov.

Činnosť záujmových útvarov sa riadi ročným plánom, ktorý vypracuje vedúci záujmového útvaru v súlade s časovou dotáciou pre daný záujmový útvar. Ku každému útvaru sa vedie príslušná pedagogická dokumentácia, ktorej súčasťou je aj evidencia dochádzky žiakov.

Záujmové útvary v našej škole:

Cvičenia zo slovenského jazyka  a  literatúry

Angličtina hrou

Krúžok pohybových aktivít

Tvorivá dramatika

Hravá matematika

Tvorivé spracovanie materiálu

Virtuálny svet

Poznaj a chráň

Bioklub

Cestujeme rozprávkami

Hravá matematika