PROJEKTY ŠKOLY

PODPORA SOCIÁLNEJ INKLÚZIE MRK - vzdelávanie pre všetkých

Podpora sociálnej inklúzie MRK - vzdelávanie pre všetkých

Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít

Trvanie projektu: 01.02.2010 - 31.01.2012

- projekt spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky, z vlastných zdrojov  v celkovej výške 228 954,60 EUR - z toho vlastné zdroje 11 447,73 EUR

Cieľ projektu: Zvýšiť vzdelanostnú úroveň príslušníkov MRK  (marginalizovaných rómskych komunít) prostredníctvom uľahčenia ich prístupu k formálnemu vzdelávaniu a prostredníctvom ich ďalšieho vzdelávania.

Čiastkové ciele:

1. Analyzovať potreby a následne preškoliť pedagogických pracovníkov na zlepšenie práce s deťmi pochádzajúcimi z marginalizovaných rómskych komunít.

2. Pripraviť a vytvoriť pedagogickú dokumentáciu, učebné texty, učebné pomôcky.

3. Implementovať pedagogickú dokumentáciu do vzdelávacieho procesu s pomocou didaktickej techniky a didaktických pomôcok s cieľom vytvoriť podmienky pre úspešné pôsobenie detí pochádzajúcich z marginalizovaných rómských komunít vo vzedlávacom procese.

4. Implementovať programy na uľahčenie prístupu a úspešné pôsobenie MRK vo vzdelávaní prostredníctvom e-learningového vzdelávania.

Pedagogickí zamestnanci  zapojení do projektu:

1.     Baranová Romana– slovenský jazyk a literatúra, prírodopis, manažér publicity

2.     Bošeľová Marta– projektový manažér

3.     Hrabovská Miroslava– slovenský jazyk a literatúra, občianska náuka